Druhá světová válka přinesla strádání a utrpení milionům lidí. Mezi ně se svým způsobem zapsal i Antonín Maděra. Toho touha se postavit okupantům vede až do Anglie. Za jeho útěk však tvrdě zaplatila jeho rodina. Otec byl popraven a matka o něco málo později také zemřela. Příliš toho štěstí Tondovi nepřeje ani ve válečné zóně. A to vše nasvědčovalo šťastnému konci. Když je po jednom souboji sestřelen, dostává se do špitálu, kde se seznamuje s milou zdravotní sestřičkou. Ta se nakonec stává jeho manželkou, avšak společné chvíle přervává nečekaný nálet. Války si vybrala svou další daň, o to s větším nadšením Tonda vítá její konec. Opět se může vrátit do své vlasti, kde se plánuje vrátit k tomu jedinému, co ho naplňovalo zadostiučiněním. I přes nepřílišnou radost svých nadřízených opouští vojenskou službu, aby v rodném Svatém Štěpánu choval koně.

Poválečné příhraničí není vůbec bezpečnou oblasti. Mnoho jedinců se tu snaží rabovat opuštěná stavení a nájezdy přes hranice pořádají i nespokojení Němci, jenž museli opustit své majetky a nejednu cennost. Vládne zde zdivočelá země, jíž je potřeba zkrotit. Maděra se hned po svém návratu stává středem pozornosti. V okamžiku, kdy se stal správcem štěpánského statku zkřížil plány zkorumpovanému úředníkovi, který má se statkem své vlastní záměry. Do již takhle komplikovaných vztahu přichází ještě Karel Kučera, Tondům kamarád z mládí. Ten v tuto chvíli stojí na opačné straně barikády a jeho jedinou snahou je se dostat k ukrytému archivu. Za ním je ochotný jít i přes mrtvoli, je tedy jen otázkou času, kdy se tito dva dávní přátele budou muset utkat na život a na smrt. Vypořádat se s nástrahami poválečného příhraničí i zlovůle byrokratického státního aparátu je však pouhý začátek Maděrových útrat. Po změně politické garnitury přichází období represí.

A Maděra jakožto západní pilot se velice záhy dostává na seznam nežádoucích osob. S nimi začínají politické procesy, věznění v nelidských podmínkách a otrocké práce v uranových dolech. Seriál Zdivočelá země vychází z knižní předlohy Jiřího Stránského, který ve Zdivočelé zemi a Aukci zachytil pohled na temnější část naší historie. Její režie se ujal Hynek Bočan, pod jehož taktovkou vznikli čtyři série mapující dobrodružství Tondy Maděry a blízkých. Zdivočelá země je online připomenutím činů, jichž se bez skrupulí v minulosti vládnoucí režim dopouštěl.