Tak začátek tohohle školního roku rozhodně nebude ani zdaleka stejný jako všechny předchozí. Kantoři se vracejí do svých sboroven s jedinou jistotou, jejich škola si již několik let nese velice špatnou nálepku a je potřeba s tím konečně něco začít dělat. Ono ani nic jiného nezbývá, v rámci úsporných opatření škole hrozí zrušení. Má jen hodně omezený čas na to, aby dokázala své kvality, jinak je toto poslední ročník maturantů. S povznesením školy má do jisté míry pomoci nová krev, odchovanec Adam Kábrt. Na něho hned na počátku čeká nutnost si zřídit respekt. Síly změří s profláknutým sígrem Patrikem. Ten se snaží ze všech sil nechtěnému kantorovi ztrpčovat život, avšak nakonec mu nezbude nic jiného, než kapitulovat. Nejenže nevyhrál souboj na školní úrovni, ale navíc se ještě jeho sestra Denisa dala dohromady s Adamem. Tenhle vztah si však bude muset projít nejednou zatěžkávací zkouškou, než budou moci vyhlížet společnou budoucnost.

Do boje o záchranu své milované školy se pouští ředitel Vladimír Matula, všemi přezdívaný Starej. Pro něho je škola vším, de facto to jediné, co mu zbylo. S rodinou se nevídá a příliš se mu nedaří ani v lásce k Elišce. Ta se zanedlouho navíc stane další frontou, na níž bude muset bojovat. Eliška se totiž po mnoha promarněných šancích s Vladimírek seznamuje s Honzou Pařízkem. Mezi tyto dva soky nakonec vstupuje ještě třetí muž, Eliščina dávná láska. Krom trablů v milostném životě musí Matula bojovat i o svou vlastní existenci v křesle ředitele. Na to se již hodně dlouho klepe jeho zástupkyně Eva Lenerová. Ta neváhá využít jakékoliv záminky ho připravit o post ředitele. Školník Kulich a ekonom Marcel tak mají plné ruce práce zahlazovat všechny eskapády Starýho. A že jich kvůli jeho vřelému vztahu k flašce je. Matulu tak nakonec čeká hodně těžké rozhodnutí ve snaze změnit celý svůj dosavadní život.

Zásadní roli v záchraně tohoto gymnázia s ručením omezeným sehrává i pěvecký sbor Zvonek. Pokud si něčím dokáže škola naklonit příslušné úřady, je to reprezentace školy v mezinárodní soutěži muzikálů. Seriál Gympl je zkrátka postavený na dobře napsaných postavách, kterým nechybí humorný nadhled v jakékoliv situaci. Společně s nimi můžeme prožívat malá vítězství i prohry, která každý poslední díl online přináší.