Lidé pohybující se kolem aktuálních módních trendů de facto žijí ve svém vlastním dokonalém světě, místě kde panují úplně jiné zákonitosti, než za zdmi redakce. Mezi nejprestižnější časopisy v republice se řadí samozřejmě Grace. Hledáte-li nejnovější trendy, je každé další číslo tou správnou inspirací. A právě se pracuje na posledním čísle roku, vánočním vydání. To by módní ředitelka Michelle ráda pojala velkoryse. Ve světě je právě v kurzu trávit vánoce v Karibiku, tak proč by titulní stránku nemohli pojmout ve stejném duchu? Avšak s tímto nápadem příliš nesouhlasí šéfredaktorka Andrea. Titulní stránka je vždy klíčová pro počet prodaných výtisků. A v Čechách panují úplně jiné podmínky, než ve světě. Titulní stránka musí být originální, ale zároveň blíže k obyčejným lidem. Postavit dokonalé číslo je zkrátka taková malá alchymie, v níž musí Andrea nesčetněkrát krotit ambice svých podřízených. Zvláště již zmíněné Michelle, která je zvyklá si věci dělat po svém.

To jí také přivádí do nejednoho rozkolu s vedením. Pro ni je mnohem více důležitý názor stylisty Oskara, než nějaké finanční tabulky. A pokud Oskar v kolekci možného sponzora nevidí žádný potenciál, je potřeba šáhnout do řad nadějných mladých návrhářů. Jenže pro Vladimíra Maxu je zisk důležitou součástí provozu Grace a na citlivou duši stylisty nebere ohledy. V Oskarově životě navíc sehrává podstatnou roli nešťastná láska, která u ostatních vyvolává nejednu otázku. Kdo mohl být tím tajemným přítelem, s nímž si Oskar snil dokonalou svatbu? A do jaké míry mohl nést zavinění na jeho smrti? Když se někdo v redakci dostane do úzkých, povětšinou hledá radu u zkušené Alžběty. Ta stála u samotného zrodu časopisu a celé ty roky ji nejspíše v Grace držel i platonický vztah s Vladimírem. O tom jak moc uzavřený je svět módy se přesvědčuje Iveta. Ta dlouhé roky snila o práci v časopise, avšak i na pozici asistentky je potřeba mít něco víc, než jen zájem o módu. Svou šanci nakonec dostává Marie, pro níž je jeden výtečný nápad cestou až k vrcholu.

Dokonalý svět je inspirován reálnými zkušenostmi scénáristky s prostředí fungování módního časopisu. K tomu navíc přistoupila se značnou dávkou nadhledu, stavějícího i naprosto vážná témata do humorného světla. Seriál se řadí k těm, jenž do jisté míry zasáhla finanční krize. Kvůli ní byla jeho premiéra odložena o dva roky, než se uklidnili rozbouřené vody. Seriál Dokonalý svět online je nyní nedílnou součástí rozsáhlého archivu tv nova Voyo.