Obchodní dům je pomyslnou křižovatkou mnoha lidských osudů. O tom by mohli vyprávět nejen zaměstnanci, ale i lidé, kteří si v jednotlivých stáních otevřeli své obchůdky. Jedno takové velké centrum má pod palcem Vanda Plavcová. Každý den se stará o bezproblémový chod svého obchoďáku, čemuž věnuje až příliš mnoho času. Nemá tak skoro žádný osobní život. Jeho součástí je jen rodina, dcera Míša a rázná matka. Ale to by se mělo již brzy změnit. Chystaná oslava výročí otevření centra zavádí do jeho chodeb Jiřího Macharu. Houslista by měl dohodnout vystoupení, avšak mnohem více, než dojednání detailů ho zajímá samotná Vanda. Sukničkář Machara se nejspíše poprvé v životě zamiloval. Jen kdyby jejich křehký vztah stále nezkoušely hříchy minulosti obou dvou. Vanda navíc musí čelit ambiciózní kolegyni, která vehementně stojí o její místo.

Protikladem pečlivé a obětavé Vandy je její sestra Dáša. Ta se rozhodla si splnit dávný sen o butiku s prádlem. Avšak Dáša nikdy nepatřila k nejzodpovědnějším a tak to s jejím podnikáním jde od desíti k pěti. Napjatý rodinný rozpočet se snaží sanovat manžel Petr nočním ježděním s Taxi. To ohrožuje jeho milovanou profesi učitele a dost trpí i vztah s Dášou. Ta se náhodně seznamuje s pozorným Karlem. Ten jí nabízí možnost mít vlastní rozhlasovou relaci a množstvím dárků si získává její pozornost. Petrovi nezbývá nic jiného, než zmobilizovat veškeré síly v boji o lásku manželky. Třetí důležitou ženou seriálu je Simona Válková, jejím manželství vzalo rychle za své. Manžel se hodně změnil. Začíná být agresivní a stýká se s podivnými lidmi. Simona tedy volí odchod a nachází si místo v obchoďáku. Odejít s života na vysoké noze není nic snadného zejména pro jejího syna Fanyho. Místo prestižní školy a spousty výhod je z něho přes noc obyčejný kluk. Do toho přichází zpráva o zatčení manžela.

Zkoušená Simona je v tuto chvíli velice ráda za morální podporu právníka Ivana Mařáka. I on si prochází těžkým obdobím. Poté co se vzdal práce ve velké právnické firmě svého tchána, aby si mohl v obchoďáku otevřít právní poradnu, ho zasáhla tragická smrt manželky. Osudy všech hrdinů se tak proplétají v chodbách centra, kde se o nápravu dávných chyb snaží i Plavec. Jako otec selhal, ale to by rád napravil a získal si přízeň svých dcer. Seriál Obchoďák online nabízí silné životní příběhy s dostatečnou dávkou vtipného nadhledu.