Po čtyřiceti letech se na televizní obrazovky vrací pokračování legendárního seriálu rodinka. I tentokrát se o její osudy postarala autorka původní série Fan Vavřinová. Pod taktovkou Dušana Klaina se vrací i známé postavy. Ač jsou o nějaký ten pátek starší, ze své potřeštěnosti rozhodně nic neztratily. Zdeněk zdědil Poldinky, jenž jsou jeho velkými miláčky. Avšak mnohem více času tráví opečováváním orchidejí. Je těsně před velkým průlomem ve své biologické kariéře, každým dnem by mu měla rozkvést jím vypěstovaný druh orchideje. Do toho všeho má slavit ještě své narozeniny, což při jeho šikovnosti může dopadnout jediným možným způsobem, velkou explozí. Zdeněk je zkrátka po praktické stránce naprosto nepoužitelný a tak se o chod domácnosti musí starat Katka s Pavlou.

Na jejich bedrech leží odpovědnost za bezproblémovou opravu děravé střechy i vyřešení velkého tajemství jejich Báby. Jak se ukazuje, jakožto velká milovnice detektivek přenechala po své smrti v domě ukrytý poklad. Dlouhé roky nikoho ani nenapadlo, že by se mohlo jednat o závěr trilogie její detektivní tvorby. Až Daisy, dcera jednoho z raubířů, která v sobě rozhodně nezapře geny svého otce během hry na schovávanou naráží na rukopis báby. V tuto chvíli přichází ke slovu Manča. Ta v sobě zase prozměnu nezapře talent báby na psaní. A po jejím vzoru si taky hodlá všechny své hypotézy ověřit prakticky. Nyní na ní však čeká velká výzva zrekonstruovat starý rukopis a udělat tak radost vydavateli, jenž o závěr trilogie ohromně stojí.

Své potíže musí řešit i Andulka. Se svým manželem by rádi miminko, ovšem s tchýní co se jim věčně plete do života, to není dvakrát snadné. O tom, jak dokáže být Holubice vlezlá se na vlastní kůži přesvědčí i Katka s Pavlou. V tu chvíli se jejich svět zužuje na jedinou myšlenku, vymyslet, jak se nezvaného hosta nějak šetrně zbavit. Zkrátka taková ta normální rodinka je zpět v plné síle a každý, kdo fandil původním epizodám, by si nová dobrodružství rozhodně neměl nechat ujít. Krom televizní premiéry se jednotlivé díly seriálu rodinka online nacházejí v archivu Prima Play.