Jeden ze seriálů, který zastihla finanční krize je i okresní přebor, který nás online zavádí do malého venkovského fotbalového klubu. S ním prožije jednu sezónu při snaze se pozvednout s okresního přeboru, což sebou nese nejednu humornou chvilku. Hned na začátku je nutné podotknout, že okresní přebor není pro každého. Jeho autor Jan Prušinonovský ho natočil dost osobitým stylem, zachycující jeho reálné vzpomínky. Dlouhá léta totiž působil v prostředí okresního i krajského přeboru a jelikož nebyl příliš spokojen s filmovým zachycením sportovních akcí, rozhodl se k napsání vlastního scénáře. Do něj promítl zejména skutečnou atmosféru vesnického fotbalového zápasu, na nějaký chvilkový efekt se tu rozhodně nehraje.

Za každou vstřelenou brankou stojí spousta dřiny, což hrdinové okresního přeboru moc dobře vědí. Právě je postihla těžká ztráta, jejich dlouholetý trenér Pepa Hnátek zemřel. Je tedy nutné řešit, kdo klub povede v nové sezóně a jak se postaví k poslednímu přání svého trenéra. Nikomu se příliš nezamlouvá, že by na středový kruh měl být rozptýlen jeho popel. Předseda Václav Orel musí urychleně najít adekvátní náhradu za svého zesnulého přítele. Jak se zdá jedinou správnou volbou je v tuto chvíli Jirka Luňák. Zapálený fotbalista, co v podstatě pro tenhle sport doslova dýchá. Fotbal a jeho milovaná Sparta má u něho za každých okolností přednost. A je úplně jedno, že nemá potřebné trenérské zkoušky, svým zapálením žene Slavoj Houslice vstříc nejlepšímu výsledku v historii.

Ovšem prokousávání se tabulkou až k vysněnému postupovému místu není nikterak snadné. Slavoj oslabují věčné absence Jardy Kužela, velkého borce divize, který již dávno ztratil svoji sebejistotu a dnes ho akorát pronásledují noční můry. V tuto chvíli tedy musí nastoupit klubový lékař Adolf Větvička. Jeho typická vada řeči mu rozhodně při oslňování přítomných dam není na škodu. Ba naopak se pro ně stává naprosto neodolatelným a ostatní mu mohou je tiše závidět. To samé se však nedá říci o pokladníkovi Ludvíku Hovorkovi. Jeho láska k automatům se Slavoji Houslice stává málem osudná. V okamžiku, kdy přicházejí během chvíle o veškeré finance, musí hrdost stranou. Řezník a hospodský Luboš Matějka je jako jediný ochotný fotbalisty zasponzorovat.

Dobrodružství Slavoje v cestě přeborem je doprovázeno autentickými lokacemi reálných klubů. V seriálu je taktéž v mnohem větší míře využíváno hovorové řeči. Okresní přebor online je samozřejmě možno shlédnout i v archivu voyo.cz. Jak během premiéry, tak i následně online se okresní přebor těšil velkému zájmu diváků, což inspirovalo autory se ještě jednou do Houslic vrátit. V celovečerním filmu Okresní přebor: poslední zápas Pepíka Hnátka dostáváme příležitost se seznámit s legendární postavou nesoucí se celým seriálem. Pepa Hnátek byl zkrátka pořádný samorost, jehož nedokázalo nic zaskočit. Tedy až na derby Sparty se Slávií.