Jistá spolupráce mezi televizními společnostmi u nás a Slovensku je patrná již řadu let. Měli jsme již možnost shlédnou nejeden společný projekt, zvláště pak zaměřený na různé reality show. Obdobné pravidlo však platí i seriálové tvorbě, kde vznikají obdobné mutace úspěšných seriálů. Příkladem by mohla být např. kriminálka Anděl či veleúspěšná ordinace v růžové zahradě, jenž slaví úspěch nejen na televizních obrazovkách, ale i online v internetovém archivu. Do této rodiny převzatých seriálů se řadí i Aféry, jenž do svého vysílacího schématu zařadila tv Prima. Každé pokračování nás zavede do kanceláře rozvodového právníka Dana Majera, jenž řeší nejeden zapeklitý případ. Tyto aféry jsou postavené na reálném podmětu, zkrátka, vše co se odehrává v seriálu, má inspiraci v kauzách, jenž řešili skuteční rozvodový právníci.

Dan Majer není tak úplně standartní právník. Do jeho kanceláře chodí spousta nešťastných lidí, u nichž se z nějakého důvodu velká láska zvrhla v napjaté vztahy a až averzi. Proto se rozhodli společné soužití ukončit. Avšak v rukou Dana Majera si prochází spíše manželskou poradnou, než klasickou přípravou rozvodu. Pro Dana je potřebné znát sebemenší detaily okolností, jenž vedli ke změně vzájemných vztahů. V tomto bodě oproti svým kolegům dává přednost znát stanoviska všech stran. Ač kolikrát jsou jednotlivé verze hodně protichůdné, díky své dlouholeté praxi a značné intuici dokáže nakonec odhalit pravdu. V tom mu samozřejmě pomáhá jeho věrná asistentka Lucie, jejíž služby jsou neocenitelné nejen v řešení jednotlivých afér, ale zejména při řešení trablů s matkou.

Seriál aféry je pohledem do reálných mezilidských vztahů, jenž nám zprostředkovávají výteční herci. Krom ústřední dvojice Pavla Kříže a Kristýny Novákové se v epizodních rolích setkáme s Martinem Zounarem, Danielem Rousem, Ivanem Vyskočilem, Pavlem Řezníčkem a mnoha dalšími. Rozmotávat jednotlivé kauzy diváci krom premiéry na televizní obrazovce mohou i na internetu v archivu Prima Play. Aféry online jsou oproti pořadům a seriálům konkurenční televize k dispozici zcela zdarma.