Tento seriál neměl vůbec snadnou cestu na televizní obrazovky. Ve chvíli, kdy se Jiří Vejdělek chopil přepracování zajímavého námětu španělského seriálu Un Paso Adelante, dozajista nemohl ani tušit, kolik obtíží bude muset řešit. První krok se podotýkal s negativním postojem programového oddělení tv Nova již po dotočení pilotního filmu. Aby vůbec bylo možné začít s natáčením seriálu, musel se tento celovečerní film přetočit. Až po dlouhém dohadování, nakonec bylo rozhodnuto o natočení třináctidílného seriálu zasazeného do prostředí taneční akademie. Přiklepnutím financí a zajištěním natáčecích prostor však potíže začali gradovat. Během natáčení došlo ke zranění jedné z hlavních představitelek, což vedlo k protahování natáčení. V tuto chvíli se začalo opětovně debatovat o zastavení celého projektu. To se naštěstí podařilo odvrátit a pro urychlení dokončení seriálu byl angažován druhý režisér.

Tím ale strasti Prvního kroku vůbec neskončili. Již dokončený seriál vůbec neměl jisté, zda se dostane na televizní obrazovky. Nakonec byl zkušebně nejprve nasazen na slovenské Markíze, kde se s příliš velkým úspěchem nesetkal. Český divák si tak musel počkat další dva roky, než se brány akademie Kláry Jakubské otevřeli i u nás. Ač není historie školy nikterak úchvatná, dokázala si vydobýt status prestižní. Každý rok se tak u jejích dveří shromažďují stovky adeptů na studium. Jen velice malé procento z nich má šanci projít náročným přijímacím řízením. A i tak je to opravdu jen ten pověstný první krok v dlouhé cestě k úspěchu. Jen několika vyvoleným se podaří vyrovnat se všemi nástrahami showbyznysu a uspět.

Společně s hlavními představiteli budeme prožívat nevraživost, první lásky i zklamání. Rušno bude nejen ve školních lavicích, ale i mezi profesory. Adéla nástup na akademii bere jako příležitost k novému začátku. Konečně snad v sobě najde dost sil začít bojovat se svým démonem a snad se dostaví i ta láska. Jak moc je tato branže nelítostná, se přesvědčí Diana. Za splnění svého snu se stát muzikálovou hvězdou platí nemalou daň. Ne každý má zkrátka dost talentu se prosadit. I s toho důvodu používá lektor herectví Max hodně neortodoxní praktiky. Jen se schopností improvizovat mají jeho žáci mnohem větší šance na úspěch. První krok online nás zkrátka zve k nakouknutí do chodu jedné malé soukromé akademie, jejímž krédem je výchova velkých talentů.