I po mnoha letech vysílání je ordinace v růžové zahradě nejsledovanějším seriálem české tvorby, jenž přitom začínal jako málo ambiciózní projekt. Původně byla plánovaná jen jedna řadu s jasně daným příběhem a uzavřeným koncem. Avšak sledovanost a zájem divácké obce již během několika odvysílaných epizod určil směr, jakým se tento seriál bude upínat. Zajímavé prostředí soukromé gynekologické ordinace a porodnicko gynekologické oddělení nemocnice v Kamenici nabízelo nejednu vypjatou situaci. Doktoři a sestřička dvakrát týdně prožívali svá dobrodružství a v rámci zatraktivňování děje pomalu do celého příběhu začala stále více promlouvat i pediatrická ordinace doktorky Páleníkové. Ale i tak bylo scénáristům jasné, že je potřeba posunout děj o kousek dál. Konkrétně do druhého patra, kde sídlí oddělení chirurgie.

Takže místo očekávané šesté série seriálu nadešla razantní změna. Seriál získal do názvu číslovku 2 a začalo se počítat od počátku. Přišli nový hrdinové, jenž museli čelit mnohem rychlejšímu spádu. Chirurgie je zkrátka trochu jiná liga, kde je potřeba svádět každodenní boj o životy pacientů. Ale krom něj je tu i rivalita mezi jednotlivými aktéry. Každý má své sny a přání a ty kolikrát kolidují s plány jiných. Ambiciózní Pusenský se tak musí smířit s tím, že primářské křeslo získal někdo jiný. Avšak krom profesních chvil se jeho cesty s přistěhovalcem Fryntou kříží i v soukromém životě. Rivalita obou pánu se však nesmí nijak podepsat na přístupu k pacientů, takže ve chvíli, kdy jde o životy, dokáží tvořit kompaktní duo. To samé se nedá říci o jejich nástupcích. V průběhu plynoucích roků přicházejí nové a nové postavya mnohé z nich nemají zrovna přátelské úmysly.

O tom by mohla vyprávět nejen Páleníková, ale mnoho dalších kladných hrdinů. Ti se s větší si menší úspěšností museli utkat se zákeřností svých kolegů, ale i vážnými nemocemi. Lehký zkrátka není ani ten seriálový život, který musí diváka stále udržovat v napětí. Komické chvíle tak střídají složité mezilidské vztahy i zlověstné intriky. Ordinace v růžové zahradě 2 se stala i inspirací pro spin-off z venkovského prostředí. Doktoři z Počátků mapují životní osudy Oty Kováře po jeho odchodu z Kamenice. Ordinace se pravidelně usídlila na televizních obrazovkách každé úterý a středu. Krom tv premiéry jí však lze sledovat i online. Každý poslední díl je zde dokonce k dispozici pro nedočkavce s předstihem.