Po návratu Rodinky na televizní obrazovky se Prima rozhodla pokračovat v nastoleném tempu a nasazuje do vysílání hodně podobný seriál O mé rodině a jiných mrtvolách. Již samotný název hodně napovídá o tom, kde je potřeba hledat autorku tohoto seriálu. Halina Pawlowská měla vždy hodně osobitý smysl humor, o čemž nás nejednou přesvědčila. Nyní nás v osmi epizodách zavede na exkurzy do rodiny Chrurných, jenž má opravdu hodně daleko k typické české domácnosti.

Kristýna se celý život musí vyrovnávat s tvrdou výchovou svého otce, slavného dirigenta. Ten byl vždy zvyklí vše pevně držet v rukách a tak svou taktovkou krom hudebníků řídil i celou rodinu. O to s větším povděkem přivítává Kristýna otcovo rozhodnutí se odstěhovat na venkov. Potřebuje nový zdroj inspirace. Kristýna se tak konečně snad dočká vysněné vlastní postele a na své si přijde i její manžel Luboš. V uvolněné Igorově pracovně si bude moci otevřít psychologickou poradnu. Do té za ním chodí spousta zoufalých pacientů, pro něž je Lubošův originální přístup tou poslední nadějí.

V domě žije i Petr s Veronikou, dvě naprosto rozdílné děti psychiatra a neúspěšné jazzové zpěvačky. Veronika je neustále nespokojená s rozložením sil ve světě, což dává jasně najevo svými protesty. Petr pravým opakem své sestry. Zamlklý intelektuál, co jen nechápavě pozoruje dění v domě. Představu poklidného života Kristýně vzápětí hatí příjezd tchýně Klementýny. Tato věčná mladice si konečně musela přiznat krutou realitu, čas nelze zastavit a trocha toho klidu u rodinného krbu jí jen pomůže. A aby toho náhodou nebylo málo, vrací se domů i rodiče Kristýny. Igor je podle všeho alergický na včely, jimž má soused celý roj. Je tedy potřeba vymyslet, jak již tolik přecpaný dům přeorganizovat ke spokojenosti všech.

O mé rodině a jiných mrtvolách online vypráví nejednu peripetii rodiny Chmurných. Prožijeme si s nimi okamžiky slávy, přípravy na oslavu narozenin, odhalení nevěry a chybět nemůže i hodně zamotaný Štědrý den. Zkrátka v téhle rodině neexistuje jediný den, kdy by se nesemlelo pořádné pozdvižení, které mnohdy pořádně zamotá hlavu i nic netušícím pacientům Luboše.