Pro Dextera Morgana je smrt denním chlebem. Jakožto odborník na krevní stříkance pomáhá vyřešit ty nejbrutálnější vraždy v Miami. Avšak ne každý pachatele se dostane tam, kam patří, jsou i tací, jimž se podaří nedokonalému soudnímu systému vyváznout. Ale jejich radost je většinou předčasná, ještě tu je temný pasažér, který si žádá svou potravu. Dexter zkrátka není jen obyčejnou laboratorní krysou. Za svým upraveným a seriozním zevnějškem skrývá nicotu ve svém srdci. Touhy jeho temného pasažéra jsou silné, na to aby jim mohl odolat. Jednou za čas je nucen vyrazit do ulic Miami, aby ukojil svůj hlad. Je zřejmě nejobávanějším člověkem pro místní podsvětí, jenž mu nabízí nekončící zástup té nejhorší spodiny společnosti.

Unikat odhalení a žít si navenek naprosto nudný život mu dovoluje Harryho kodex, jenž mu celé mládí vštěpoval jeho pěstoun. Harry jakožto uznávaný policista se v tomto prostředí uměl výtečně pohybovat. Dokázal tak sestavit komplex pravidel zabraňující Dexterovu odhalení a zároveň mu jimi vštípit základní pravidla. Každá smrt musí mít svůj význam, nikdy nesmí zemřít nevinný člověk. Každý z adeptů pro temného pasažéra musí být nezpochybnitelně spojen se svým zločinem. Pro Dextera se tedy každá noční vyjížďka stává vzrušujícím lovem na svého muže či ženu. Avšak ta největší výzva jeho života na něho teprve čeká. V okolí se začínají objevovat naporcované kusy ženských těl, na nichž je přímo úchvatná naprostá absence krve. Ve městě tě sériový vrah se stylem a navíc si zvolil právě Dextera za soupeře v této hře.

Na případu Vraha z chlaďáku by ráda udělala kariéru i jeho nevlastní sestra Debra. Prozatím slouží u mravnostního, což není zrovna její velký sen. Ona by chtěla tak jako otec sloužit na vraždách. A toto je chvíle přímo stvořena pro ní. Vrah udeřil v pro ní známém prostředí, je tedy snadné požádat kapitána Matthewse o dočasné přidělení, během něhož bude moci dokázat své kvality. Deb má výtečný instinkt, ale prozatím jí chybí zdravé sebevědomí. To hledá u svého bratra, který však již rozjel svojí vlastní hru. S Vrahem z chlaďáku hraje na kočku a myš a stále není jisté, kdo zastává jakou roli. Avšak na konci tohoto příběhu může zůstat jen jeden. Dexter online mapuje cestu temného mstitele světem zločinu plného krve a násilí. To vše na pozadí výtečné kriminální zápletky s naprosto nečekaným koncem.