Nový sitkom tv nova Helena je postaven na předloze amerického seriálu Roseane, který stojí na pragmatickém pohledu hlavní hrdinky. Podobně na tom je i Helena, žena z běžné dělnické domácnosti, co se musí každý den potýkat s celou řadou starostí. To vše s nadhledem a značnou dávkou ironie. Na střední škole přitom měla spousty snů a plánů. Chtěla být slavnou spisovatelkou, místo toho skončila ve skladu na kompletaci zakázek. Zde jí neustále kouká přes rameno přísný šéf Leoš. Tedy pokud zrovna nenahání její sestru Kláru.

Velkou výzvou je i rodina. S Danem se seznámili již na škole, a jelikož to byla láska na první pohled, nakonec se i vzali. I po tolika letech Dana stále miluje, jsou ale chvíle, kdy ho nejraději něčím praštila. Jeho laxní přístup dokáže nejednou vyvolat roztržku kvůli úplně maličkosti. Jediné, do čeho jej není nutné nutit je sledování sportovních přenosů a opečovávání mopedu familiárně pojmenovaného Pepa. I přes veškeré své chyby je považován za šikovného řemeslníka. Ovšem i tak je občas těžké sehnat nějakou tu zakázku. A i když se zadaří je poté nezodpovězenou otázkou, zda vůbec dostane zaplaceno. To se klidně může stát, že výplata dorazí s ročním zpožděním a rodina je náhle nečekaně v balíku.

Ovšem se třemi dětmi není peněz nikdy dost. Nejstarší Lucie si právě prochází pubertou. Její jedinou starostí je tedy oblečení, líčení a nahánění kluků. S tím přicházejí i první lásky, jenž jsou plné nečekaných nástrah. Tereza v sobě nezapře geny otce. Matematika jí příliš neříká, zato co se sportu týče, nemá konkurenci. S oblibou vypomáhá při pracích na Pepovy a škádlí nejmladšího Marka. Jak jsou tihle dva v jedné místnosti, není o zábavu nouze. Seriál Helena online zkrátka zachycuje každodenní peripetie takové normální rodinky. To vše bráno značným nadhledem s pohledu hlavní hrdinky Heleny. V její roli se můžeme těšit na Sandru Pogodovou. Dana si s chutí zahrál Leoš Noha a uštěpačnou sestru Kláru Martha Issová.