Televize prima již dlouho ve svém hlavním vysílacím čase postrádala seriál vlastní produkce, jenž by přilákal k obrazovkám diváky na poutavý příběh. Od dob kdy běžely oblíbené VKV již uběhlo spoustu času, proto nebylo až tak překvapující, když se objevili zvěsti o novém projektu plném hereckých hvězd. Cesty domů lákaly na jména Alois Švehlík, Miroslav Etzler, Ladislav Potměšil, Jan Dolanský či Pavla Vitázková. Ve chvíli, kdy režisérského křesla usedl Jiří Adamec, mohla padnout první klapka tohoto seriálu. Jeho hlavní děj se točí kolem dvou rodin, které před mnoha lety rozdělila nezapomenutelná křivda. Kosíci a Bernáti se pohybují v lékařském prostředí, každého však stihl jiný osud.

Zatímco Rudolf Bernát, jemuž se podařilo překročit hranice je dnes uznávaným primářem kardiochirurgii, Petr Kosík musí snášet ústrky kolegů. Oč dokáže být milejší k pacientům, o to většího výsměchu se mu dostává. Také proto je pro něho velkou příležitostí se moci věnovat soukromé praxi obvodního lékaře, jen kdyby podmínkou nebyla spolupráce s Bernátem. Rudolfova matka nikdy nepřestala věřit v usmíření těchto dvou dávných přátel a i po své smrti se snaží změnit nevraživost, jenž od onoho dne na demarkační čáře mezi nimi panuje. A postupem času se začíná ukazovat, že její důvěry měla své opodstatnění. Petra s Rudolfem zejména sbližuje společný nepřítel. Doposud neměli tušení, kdo byl zodpovědný za smrt Petrovi sestry a Rudolfovi první manželky. Nevraživost rodičů se však přenáší i na děti. Kosíci s Bernáty se dvakrát nemusí, což by snad mohl změnit i Šimon s Vendy. Ti mají vlastní hlavu a ač si to zpočátku neradi přiznávají, táhne je to k sobě.

Své cesty domů hledá i Rudolfova nejstarší dcera. Její manželství už dávno zkrachovalo. Honza Mašek je posedlý prácí a více než rodina ho zajímá láhev něčeho ostřejšího. Soňa svou budoucnost již vidí v náručí své dětské lásky Romana. Odjíždí proto z Prahy do Hradiště, kde hodlá začít nový život. Jenže to zřejmě nebude tak snadné, jak si vysnila. Honza si teprve nyní začíná uvědomovat, jak moc je pro něho rodina důležitá. I on tedy míří do Hradiště, aby se o ní pokus zabojovat. A netrvá mu dlouho, aby pochopil, co je jeho sok v lásce zač. Roman Hamzík není ani zdaleka tím nevinným romantikem, za něhož ho Soňa má. Cesty domů se zabydleli na televizních obrazovkách každé pondělí a středu. Přehrát poslední díl lze i v internetovém archivu tv Prima. Ve výpravě do světa Shakespearovské zápletky dvou znesvářených rodů může začít.