Oblíbený britský seriál Cold Feet se stal předlohou pro jeho českou variantu Přešlapy. Staví na podobných základech, takže pokud se vám líbil originál, dozajista vezmete zavděk i Přešlapy. Ty se s nadhledem a humorem snaží mapovat životní období šestice přátel prožívajících si vzestupy i pády. Adam, David, Petr, Jana, Karolína Radka jsou čerstvými třicátníky a přesvědčují se, že ty nejradostnější chvíle života na ně teprve čekají. Ale než se k nim dostanou, budou si muset projí nejednou zkouškou. Tuto šestici spojují i vzájemné hluboké city. Máme tu tak tři páry, nacházející se v různém stádiu vývoje. Adam s Radkou se právě poznali a čeká na ně náročná práce budování vztahu. Jsou totiž naprostou ukázkou toho, jak se protiklady přitahují. Zatímco Radka touží po romantice i kulturním vyžití návštěvou divadla a opery, Adam nikdy nebyl na dlouhodobé vztahy a za nejlepší kulturní zážitek považuje večer strávený u televize.

To Petr s Janou jsou již trochu dál. Byla to velká školní láska, která skončila svatbou. Nyní čekají přírůstek do rodiny, na nějž se Jana tolik těší. Jenže miminko dokáže pořádně potrápit manželský život a na Petra s Janou čeká pořádná zkouška vztahu. Ten si projde nevěrou, rozchody, ale i smířením a znovunalezení hlubokých citů. Jen kdyby do jejich znovu objevené lásky nezasáhl osud. Jsou některé nabídky, které se zkrátka nedají odmítnout. Potíže čekají i na Davida s Karolínou. Davidovi se dostalo vzdělání na těch nejlepších amerických školách a dnes je z něho úspěšný byznysmen. To sebou nese i příležitostné manýry zbohatlíků. David má slabost pro golf, i když mu vůbec nejde, libuje si v drahých vínech a doutnících. Karolína je tak ženou v domácnosti, která vzpomíná na staré časy, kdy společně s Janou prožili spoustu dobrodružství.

Jak již bylo naznačeno veškeré radosti i úskalí životních osudů je bráno s notnou dávkou nadhledu. Takže i vážné chvíle mají své humorné okamžiky, aby se divák zejména bavil. Cílem Přešlapů je zprostředkovat pohled do života třicátníků stylem, v němž se mnoho z nás může najít. Můžeme si tak vzít trochu té inspirace, jak lze v těžkých chvílích zůstat nad věcí a najít řešení ústící v konečný úspěch. Přešlapy jsou samozřejmě tak jako většina tvorby tv Prima dostupné v jejich internetovém archivu Prima Play. Přešlapy online si tak každý může přehrát dle libosti.