Pojišťovna štěstí byla v době svého uvedení na televizní obrazovky takovým malým průkopníkem. Nova poprvé koncipovala seriál postavený na silném příběhu řešící zejména mezilidské vztahy a velký důraz byl kladen i na hudební doprovod. Snaha zlepšit ozvučení a zejména potom nabídnout ojedinělou a dobře zapamatovatelnou znělku, dala vzniknout písničce Den, kdy se vrátí láska, která se stala hitem. Po následujících šest let jsme jí mohli nejen slýchávat v televizi, ale také online v rádiích. Text Zdeňka Rytíře a hudba Petra a Pavla Ormových se stali hitem. Oblíbenost si u diváků vydobyl i samotný seriál. Poutavý příběh hlavních hrdinů jsme mohli sledovat hned v pěti řadách nesoucích nejen spoustu zápletek, ale i jistý humorný nadhled.

Seriál nás uvádí do děje ve chvíli, kdy si všichni hrdinové užívají svého štěstí. Anna Jánská si snad ani nedokáže představit ideálnější život. Má milujícího manžela, syna, na něhož může být hrdá a každým dnem se jejich rodina rozroste o dalšího potomka. Pohodově se cítí i Tomáš Kraus se svou ženou Dagmar. Konečně si pořídili svůj vysněný domeček, kde se o jejich pohodlí bude starat hospodyně, Jenže štěstí je hodně vrtkavá záležitost a stačí pouhý okamžik, aby uletělo. Annu ničí tragická nehoda manžela. Místo radosti s očekávání narození miminka jí čekají starosti s vyřizováním pozůstalosti. Úřední chyba jí přivádí i do První rodinné pojišťovny, kde jí všichni považují za hysterku. Jediný, kdo je ochotný vyslechnout její problémy je ředitel Tomáš Kraus. Ten se tak dostává k porodu, jenž do značné míry mění jeho pohled na svět.

Ten je však v rozporu s představami Dagmar. Rozdíly mezi těmito dvěma začínají pozvolna nabývat na intenzitě, čemuž dvakrát nepřidává ani jejich neposedná dcera. To otevírá prostor pro sbližování Tomáše s Annou, kteří společně snad najdou ztracené štěstí. Než se tak však stane, budou si muset projít řadou peripetii a zatěžkávacích zkoušek. Ty mají v Pojišťovně štěstí podobného činitele. Veškeří hrdinové se k nim staví se vztyčenou hlavou a nikdy se nevzdávají, i kdyby byla situace sebevíc beznadějnou. Seriál jsme mohli na obrazovkách televize Nova sledovat mezi lety 2004 až 2010 a pro ty, jenž by jej chtěli s nostalgie shlédnout znova tu je archiv voyo.cz. Pojišťovna štěstí online je součástí jeho nabídky, tak jako mnoho dalších seriálů, filmů a dokonce i přímých přenosů.